عنوان : حضور فعال موسسه تحقیقات علوم باغبانی در سومین جشنواره معرفی ارقام زراعی و باغی
کد خبر : ۱۹۳۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۶/۰۳ 
ساعت : ۹:۳۸:۴۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

حضور فعال موسسه تحقیقات علوم باغبانی در سومین جشنواره معرفی ارقام زراعی و باغی

در سومین جشنواره معرفی ارقام زراعی و باغی، از 29 رقم جدید محصولات زراعی و باغی و نیز قرارداد انتقال تکنولوژی، با حضور مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی رونمایی شد. این مراسم روز سه شنبه 30 مرداد سال جاری، در سالن همایش موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر و با حضور دکتر نجفی استاندار البرز، دکتر کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر بخشنده معاون برنامه ریزی و اقتصادی، جناب آقای دکتر حسنی ریاست محترم موسسه، روسای سایر موسسات تحقیقاتی وابسته، حجت الاسلام و المسلمین سعیدیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان، مشاوران، مدیران کل ستادی، محققان و اصحاب رسانه برگزار شد. در این نشست از محققان مسئول معرفی رقم از موسسه ها و مراکز تحقیقاتی قدردانی شد.

ارقام معرفی شده باغی در سال 1396 از موسسه تحقیقات علوم باغبانی عبارت از:
زیتون "آوان" خصوصیات بارز رقم شامل: درصد بالای روغن در مناطق نیمه‌گرمسیری جنوب کشور و تحمل بهتر این رقم به شرایط گرم می باشد. مناطق مناسب کشت آن : شرق استان خوزستان ، مناطق نیمه‌گرمسیری استان فارس ، مناطق نیمه‌گرمسیری استان کرمانشاه می باشد.
انگور "راژان" خصوصیات بارز رقم شامل: تحمل بالاتر به سرمای زمستانه، عملکرد بالا در مقایسه با سایر کلون‌های انگور بیدانه سفید، تولید حبه‌ها و خوشه‌های یکنواخت و بیدانه، بازارپسندی مناسب و همچنین تحمل به ناهنجاری‌های فیزیولوژیکی خوشه و حبه می باشد. مناطق مناسب کشت آن : استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، همدان، قزوین، مرکزی می باشد.
در ادامه با حضور مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی و معاونان وزیر و تعدادی از روسای موسسه های تحقیقاتی از 29 رقم جدید زراعی و باغی رونمایی شد و سپس از نمایشگاه دستاوردهای تحقیقاتی موسسات تحقیقاتی و شرکت های خصوصی حاضر در نمایشگاه بازدید به عمل آمد.
   
   بازگشت           چاپ چاپ         
 
5.1.0.0
V5.1.0.0