عنوان : نشست صمیمی رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی با مدیران و كاركنان پژوهشكده مركبات و میوه ‌های نیمه ‌گرمسیری
کد خبر : ۲۱۳۳
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ 
ساعت : ۱۲:۳۸:۴۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نشست صمیمی رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی با مدیران و کارکنان پژوهشکده مرکبات و میوه ‌های نیمه ‌گرمسیری

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مرکبات و میوه ‌های نیمه گرمسیری، دکتر حاجی وند رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی به همراهی دکتر موسوی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه تحقیقات علوم باغبانی و مهندس باجی رئیس حراست موسسه تحقیقات علوم باغبانی در روز چهارشنبه 12 تیر 98 از فعالیت ‌های پژوهشی و تحقیقاتی پژوهشکده مرکبات و میوه‌ های نیمه ‌گرمسیری در رامسر بازدید به عمل آوردند.

این بازدید با نشست صمیمی دکتر حاجی وند رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی و هیئت همراه با کارکنان پژوهشکده مرکبات و میوه‌ های نیمه ‌گرمسیری در سالن جلسات پژوهشکده آغاز شد.

در ابتدا دکتر مرتضی گل محمدی رئیس پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری ضمن خیرمقدم به مهمانان به ارائه گزارش کاملی از عملکرد پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری پرداختند.

ایشان طی سخنانی به معرفی تاریخچه پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری و ایستگاه ها، تعداد پروژه ها و طرح های تحقیقاتی در دست اجرا، دستیابی به ارقام متحمل لیموترش به بیماری جاروک و بانک ژرم پلاسم لیموترش با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معرفی ارقام طی 5 سال اخیر، وضعیت ذخایر ژنتیکی مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری در ایران، ارزیابی و نگهداری هسته های اولیه سالم و اصیل، اقدامات در مشارکت با بخش اجرا، مشارکت فعال موسسه در تدوین و انتشار دستورالعمل فنی مدیریت عارضه زوال مرکبات جنوب و برنامه های کلان پژوهشکده، به معرفی قسمت‌های مختلف پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری و تشریح وظایف تحقیقاتی گروه ها پرداختند.

در ادامه دکتر حاجی وند رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی ضمن عرض سلام و تقدیر و تشکر از حضور گرم کارکنان پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری به طرح برنامه های آینده موسسه تحقیقات علوم باغبانی پرداخته و طی سخنانی از زحمات و تلاش های مدیران و کارکنان پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری تقدیر و تشکر نمودند و از همه مدیران و کارکنان جهت ارتقای کمی و کیفی موسسه تحقیقات علوم باغبانی و پژوهشکده های تابعه کمک و یاری خواستند. در ادامه ایشان از کارکنان درخواست کردند تا انتقادات و پیشنهادات خود را جهت پیشبرد اهداف موسسه تحقیقات علوم باغبانی و پژوهشکده های تابعه بیان کنند.

در اين نشست كاركنان پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری هم در فضايي صميمي ضمن معرفی خود به بیان دیدگاه ها و طرح مشكلات و پیشنهادات در زمينه هاي مختلف پرداختند. همچنین دکتر حاجی وند رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات کارکنان پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری، قول مساعد در جهت رفع مشکلات موجود دادند.

همچنین دکتر موسوی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی، پس از بیان دیدگاه ها توسط کارکنان به سوالات شان پاسخ دادند. در پایان نشست دکتر حاجی وند رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی جهت تحقق اهداف، به مشارکت با بخش های اجرایی و بخش های خصوصی جهت ارتقای کمی و کیفی محصولات باغی تاکید کردند. جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد به پایان رسید.

 همچنین دکتر حاجی وند رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی و هیئت همراه از بخش های مختلف پژوهشکده بازدید بعمل آورده و دکتر مرتضی گل ‌محمدی رئیس پژوهشکده مرکبات و میوه‌ های نیمه ‌گرمسیری توضیحاتی در ارتباط با آخرین و مهمترین دستاوردها و فعالیت ‌های پژوهشکده اعم از آخرین ارقام تولید شده مرکبات و سالم ‌سازی ارقام و پایه‌ها، اسکرین هاوس و گلخانه پیشرفته تحقیقاتی و فرایند تولید نهال عاری از ویروس ارائه نمودند. 

 

   بازگشت           چاپ چاپ         
 
5.1.0.0
V5.1.0.0